Krůček pořádá řadu besed, seminářů a workshopů. Momentální nabídku naleznete v aktualitách. Kurzy jsou podpořeny projektem Centrum pro rodinu (MPSV, program Rodina), městem Svitavy a Pardubickým krajem.

Na semináře je nutno se předem hlásit. U mnohých vzdělávacích akcích poskytujeme i možnost hlídání dětí. Informace naleznete na letáčcích.

Seminář z cyklu předporodní přípravy, vhodný pro nastávající i novopečené rodiče:

Finanční gramotnost dětí - jak na to:

Kurz pro Předškoláky

se koná ve dvou časech, stačí si jen vybrat (13:30-15:00 / 16:00-17:30).

 VIDEOUKÁZKA Z KURZU PRO PŘEDŠKOLÁKY

 

Montessori principy ve výchově dětí 0-3 let /3-6let

Jaký je montessori vzdělávací systém a kdo byla Marie Montessori? Absorbující mysl, lidské tendence, senzitivní období – proč to funguje? Činnosti, připravené prostředí, samostatnost a rozvoj dítěte – jak to funguje a co použít doma? To vše se dozvíte na vzdělávacím workshopu spolu s konkrétními tipy, nápady a informacemi. Seminář vede Mgr. Soňa Nádvorníková, certifikovaná montessori lektorka, učitelka věnující se předškolní diagnostice, absolventka semináře Šance pro vaše dítě, Kurzu respektujícího rodičovství a dalších.  

Předporodní kurz

Jednotlivé kurzy budou mít 10 lekcí po dvou hodinách o předporodní a novorozenecké tématice vedených odborníky z praxe (témata: vývoj plodu, porod, psychologické aspekty výchovy, zdravotní péče o novorozence, příprava sourozence na příchod miminka, manipulace s miminkem, kojení a mnoho dalšího). Kurzy budou otevřeny pro 10 maminek, aby byla zachována příjemná soukromá atmosféra. Některé hodiny jsou koncipovány jako společné pro maminky i otce. Kurzy budou účastnicemi spolufinancovány. Kurzy se konají v rámci projektu Centrum pro rodinu, který je financován Ministerstvem práce a sociálních věcí, Pardubickým krajem a Městem Svitavy. Kurzy jsou pořádány ve spolupráci a za podpory Nemocnice Pardubického kraje, a.s., Svitavská nemocnice.

Předporodní kurzy budou otevřeny dvakrát ročně (jaro a podzim), více v aktualitách.

 

Kurz první pomoci

Kurz vede zdravotnice Mgr. Kateřina Krausová s bohatou zkušeností s pořádáním kurzů. Poznatky čerpá mimo jiné z práce v IZS. Zaměřením zahrnují to nejdůležitější, s čím se můžeme stkat v běžném životě (zásta srdce, dechu v důsledku úrazu, popáleniny, zlomeniny, třžné rány, krvácení a další). Kurz pořádáme zpravidla dvakrát ročně, informace v aktualitách.


Rádi byste se na něco zeptali?

Rádi se vám budeme věnovat

Bez našich sponzorů a partnerů by to nešlo Patří jím velký dík.