Na začátku listopadu se nám podařilo zrealizovat projekt " Obnova vybavení mateřského centra" Jednalo se zejména o nové skříně a boxy na hračky, molitanové sestavy, Vítkův chodník, nový stolek a židličky, police na kostky a nové prkýnka, nočníčky a stupátka na záchod.

Jedná se o projektu podpořený ze Strategického komunitně vedeného místního rozvoje Místní akční skupiny Svitava z.s. pro období 2014 - 2020.

Děti se mohou těšit zejména na nové molitanové sestavy a Vítkův chodník. Molitanové stavebnice u dětí pomáhají rozvíjet koordinaci základních pohybů, vnímaní barev a tvarů, posilují sebedůvěru, kontrolu rovnováhy a objevování nových pohybových schopností. Jedná se o český výrobek s certifikovaných materiálů.

Vítkův chodník - sestava kazet, které stimulují a podporují zdravý a správný vývoj nohy je nejen pomůckou, která je používaná jako rehabilitační, ale působí i preventivně. Speciálně navržaná sestava je tak, aby děti bavila a správně stimulovala plosku nohy, rovnováhu, koordinaci. I zde se jedná o zcela český výrobek.

Jsme velmi rádi, že přes veškeré těžkosti, které tento rok přinesl se Pardubický kraj rozhodl podpořit Místní akční skupiny a poskytl, byť v menší míře, prostředky na realizaci a pomoc do organizací.

Děkujeme také Místní akční skupině Svitava, z.s. za podporu a vstřícnost a to od psaní projektu až po jeho závěrečné vyúčtování. Velice si toho vážíme.

Ještě nás čeká zcela doladit popis jednotlivých boxů tak, aby pro vás bylo vše nachystáno jak má být.

Děkujeme a velmi se těšíme na úsměvy dětí, které nové pomůcky vyvolají. Pomůcky jsou zatím "odzkoušeny" pouze na dětech z týmu, ale podle prvotních reakcí věříme v úspěch.

karta projektu

 

police na kostky

 

Bez našich sponzorů a partnerů by to nešlo Patří jím velký dík.